Zaczarowane urodziny

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”
Janusz Korczak

Dzień urodzin jest dla każdego dziecka dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”.

Wtedy mały człowiek marzy o tym by znaleźć się w centrum uwagi.

Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość.

Dla rozwoju dziecka ważne jest , aby od czasu do czasu znalazło się w centrum zainteresowania. Oznacza to bowiem , że nie jest tylko jednym z wielu w grupie , lecz kimś wyjątkowym i niezastąpionym. Wzmacnia to jego wiarę w siebie. Wspólne przeżywanie uroczystości bardzo silnie wpływa na rozwijanie i kształtowanie sfery emocjonalnej dzieci. Uczy współpracy, przestrzegania norm życia społecznego, zdyscyplinowania.

Dlatego każdy przedszkolak Czary Mary obchodzi swoje święto w przedszkolu.

W tym najważniejszym dla jubilata dniu dekorujemy salę, nakrywamy ustawione razem stoliki, ozdabiamy i zapraszamy do wspólnego świętowania przy urodzinowym stole.

Wspólne świętowanie urodzin dziecka pokazuje, że dla przedszkolaka, przedszkole, to nie tylko instytucja oświatowa ,lecz często drugi dom.